Історія селища

      Оли́ка — селище міського типу у Волинській області, розташоване на перетині доріг з Рівного, Дубна та Луцька. Вперше згадується в Іпатіївському літописі у 1149 році. Населення — 2 865 осіб. Селище внесено до Списку історичних населених місць України.
     Стародавне селище Олика із замком князів Радзивілів зберігає свої таємниці більш як 850-літньої давнини.Нині- невеличке село, а раніше - місто, яке могло зрівнятися за чисельністю жителів навіть із Луцьком.Основні архітектурні та історичні пам'ятки, що збереглися тут, будувалися з середини XV по XVII ст.


     Олицький замок, зведений у 1558 році. Значно понівечений після 1939 року. Триповерховий палац, фортечні споруди, брама. Залишки ландшафтного парку. Замковий комплекс квадратний у плані — мав чотири кутові бастіони з дозорними вежами (частково залишились два бастіони). Зараз на території замку — Волинська психіатрична лікарня № 2.




Колегіальний костел Святої Трійці, збудований у 1635-1640 роках за проектом відомих архітекторів Бенедетто Моллі та Джованні Маліверна. Костел зведений у стилі римського храму Іль-Джезу. Храм пишно декоровано скульптурами святих (Войцеха, Станіслава, Петра і Павла) та різьбою у виконанні львівського скульптора Мельхіора Ампелі. У крипті колегіати - усипальниця роду Радзівіллів




Луцька брама — єдиний збережений фрагмент колись потужних міських укріплень.

        Костел святих Петра і Павла, найстаріший костел Волині, побудований у 1460 році на старому цвинтарі, серед старих магнатських могил.


 Стрітенська церква, колишня уніатська церква, побудована у стилі бароко в 1784 році на передмісті Залісоче. Пам'ятки архітектури місцевого значення.

Троїцька церква побудована у 1886 році у передмісті Олики Заворотті.


Костел (цвинтарна каплиця), споруджений на католицькому цвинтарі на початку 20 століття.
Використана література:
1.Олика — Вікіпедія [Електронний ресурс ]. - Режим доступу: uk.wikipedia.org/wiki/Олика
2. Олика - Волинська область - Архітектурні та природні Пам'ятки [Електронний ресурс ]. - Режим доступу: ukraine.kingdom.kiev.ua/region/02/olyka.php
3.Олика [Електронний ресурс ]. - Режим доступу: www.otpusk.com/ref/ua/olika
4.Богуш М. І. Ківерцівщина: крізь віки і долі : iсторико-краєзнавчі нариси / М. І. Богуш, Г. Павленко. – Луцьк : Надстир'я, 2006. – 520 с.