вівторок, 10 березня 2015 р.

" Волинськими шляхами Тараса Шевченка"


«Згадав свою Волинь святую 

І волю-долю молодую...»

Т. Шевченко «Варнак»

     Немає у нашого народу іншого поета, який удостоївся б такої шани, як Шевченко. Від часу смерті уже в багатьох поколіннях великий Кобзар є живим втіленням найзаповітніших прагнень народних, символом національної української духовності. Усе, що освячене ім'ям найвеличнішого нашого письменника, у народі по-справжньому, глибоко, від душі вшановується.   

        На щастя, і в нашому краї є знаменні Шевченківські місця. Колись побував геніальний Кобзар на нашій землі, і пам'ять історії, хоча й без багатьох подробиць, але все ж зберегла його дорогий образ. Похмурої і дощової осені 1846 року випала Тарасові Григоровичу мандрівка на Волинь і Поділля. Тоді, після закінчення Петербурзької академії мистецтв він був вільним художником і працював на Україні. Шевченко вступив до новоствореної тоді в Києві Археографічної комісії, де разом із однодумцями опікувався збереженням пам'яток старовини, реліквій, записував унікальні зразки народної творчості тощо. Саме від Археографічної комісії він одержав доручення здійснити подорож на захід України, побувати в одному з найдавніших у слов'янському світі Почаївському монастирі, відвідати цілий ряд славних своєю старовиною міст Волині й Поділля.

     Щороку ми вшановуємо нашого Великого Кобзаря – Т.Г.Шевченка, проводячи різноманітні масові заходи. Тож, святкуючи 201-шу річницю з дня народження Тараса Григоровича, 10 березня, працівники Олицької бібліотеки для дорослих завітали в місцеву школу з озвученою книжковою виставкою "Волинськими шляхами Тараса Шевченка" .


    Бібліотекар Олицької бібліотеки для дорослих М.Булакевич , ознайомила учнів з цікавими  виданнями творів та матеріалами про життя та творчість поета.

  

 Ми щиро пишаємося тим, що доля Кобзаря пов'язана також із нашим краєм, незважаючи на те, яким шляхом, якою стежкою, яким містом чи селом він насправді проходив!


 


Немає коментарів:

Дописати коментар