четвер, 9 квітня 2020 р.

ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА «ПИСАНКА ЧАРІВНА – СИМВОЛ УКРАЇНИ»Манько В. Українська народна писанка / Віра Манько. - Л. : Свічадо, 2001. - 46 с.
У книзі зосереджено увагу на функціональності писанки і особливо на символічності її орнаменту - незнищенного знакового коду нації та пралюдства, що становить надзвичайну цінність для науки та культури, а, отже, потребує "певної консервації". Авторка намагається зберегти автентику української писанки та передати свої вміння всім охочим, тому у книзі подано і практичні вказівки щодо виготовлення писанок.

Писанка: традиції та модерний дискурс / упоряд. Р. Загайська. - Л. : Апріорі, 2009. - 164 с.
Унікальні відомості про історію виникнення писанки, про технологію її виготовлення, особливості оздоблення в різних регіонах України та пошанування яйця в легендах народів світу. Проаналізовано сучасний стан писанкарства. У книзі представлено роботи майстрів писанкарства М. Могитич, З. Грегорійчук, О. Тіменик, Г. Соломійчук та ін.
Соломченко О. Писанки Українських Карпат / О. Соломченко. - Ужгород : Карпати, 2004. - 238 с.
Ілюстроване монографічне дослідження писанкового розпису і художньо-стильових ознак образотворчого фольклору різних етнографічних регіонів Українських Карпат. Подано зразки писанкової орнаментики, технології розпису, способи виготовлення природних барвників, консервації та реставрації писанок, словники орнаментальних мотивів та майстрів писанкового розпису.
Українські писанки / вступна ст., акварелі та упоряд. Е. Біляшевського. - К. : Мистецтво, 1968. - 95 с.
Різні за технікою виконання і сюжетами декоративні розписи писанок яскраво відображають високий мистецький рівень народу, його здібність до узагальненого сприйняття краси природи, до вельми талановитих форм її стилізації, утворення чудових геометричних і рослинних орнаментів.
Українські писанки та їх символи : альбом. - Івано-Франківськ, 1996. - 8 с.
Представлено основні орнаменти, їх різновиди та символіку українських писанок. Подано тлумачення зображуваних символів.


Світ української писанки / упоряд. : С. П. Сітько,  Т. Є. Русанова. - К. : Кондор, 2005. - 96 с.  
Видання присвячується життєвому і творчому шляху вченого, видатного ентузіаста української культури, зокрема декоративного писанкового розпису, Е.В. Біляшевського. До книги увійшли спогади колег та ілюстрації Е. Біляшевського, зокрема писанкові розписи з усіх регіонів України.
Пише писанки бабуня, пише мама, пишу я / ред. В. Скуратівський. - К. : Укр. центр нар. творчості, 1992. - 48 с.
У альбомі представлено писанки майстрині з діаспори Софійки Зєлик. Особливістю цих писанок є те, що у них відтворено традиційні, інколи тисячолітньої давності, автентичні узори, символи, барви не одного окремого регіону, а цілої України.
Таємнича мова символів. Писанки Світлани Стадник та Галини П'ятничук : фотоальбом. - Коломия : Вік, 2003. - 16 с.
У альбомі представлено частину творчого доробку майстринь. Більшість колекції створена в характерних для Покуття червоних, жовтих, зелених кольорах на вишневому тлі. Писанкові барви сестер-писанкарок полонять чарами самобутніх орнаментів, символами доброї гуцульської і покутської магії легенд, в основі яких гіпотеза про те, що все починається з яйця.
Федоришин О. Дивосвіт моєї писанки / Ольга Федоришин. - Івано-Франківськ : Фоліант, 2008. - 40 с.
Цим мистецьким творчим доробком майстриня писанкового розпису О. Федоришин долучається до традицій та українського писанкарства, розмірковує над його сучасним культурним і духовним значенням для нинішнього покоління українців. Авторка глибоко знається на історії виникнення писанкарства і сьогодні формує власну писанкарську школу.
Нурмухаметова Л. Секрети моєї творчості / Ляля Нурмухаметова. - Калуш : Акцент, 2005. - 96 с.
У виданні представлено роботи двох майстрів нетрадиційного розпису писанок - різноманітними зернятами, тканиною, пір'ям, бісером, сухим листям та ін.
Стадник С. Формування художньо-трудових знань та вмінь у процесі оздоблення яєць / С. Стадник. - Коломия, 2002. - 23 с.
Широко розкрита історія писанок в Україні. Дана характеристика регіональних особливостей розпису яєць, їх художньої, технологічної традиції. Представлено також відомості про техніку розпису писанок, їх фарбування та символіку кольорів.
Подаруй ми писаночку : альбом. - Л. : Каменяр : Гердан Графіка, 2001. - 94 с.
Альбом репрезентує виставку дитячого малюнка, присвячену Великодню. Мета видання ознайомити читацький загал з багатим фольклорним та літературним матеріалом, що стилістично пов'язаний з феноменом писанки та писанкарства, заявити про писанкарство, як про явище, через яке відбувається самоідентифікація української нації як такої та представлення її у міжнародному просторі.

Немає коментарів:

Дописати коментар